045 / 5459074 saling@1.hilarion.sk

Dnes to bude viac o Dlhom!

Long znamená Dlhý a poznáme dnes dva hlavné druhy:

Prvý bol Long Covid = Chronic Covid (Chronický Covid) alebo sa volá aj Postakútny Covid syndróm (PACS) a druhý je Postvakcinačný syndróm Covid (PVACS – Post-Vaccine Covid Syndrome) alebo inak Postvakcinačné alebo Vakcínou vyvolané pretrvávajúce príznaky COVID. Inak COVID znamená coronavirus disease (choroba vyvolaná koronavírusom), ak je pôvodca z laboratória obohatený o “Spike protein”, tak je to presnejšie COVID-19. Viac TU!

Čo na to WHO

Na stránke WHO je informácia o Dlhom definovaná takto: Ak ste sa zotavili z COVID-19, ale stále máte nejaké príznaky, môžete mať takzvaný post-COVID stav. Niekedy sa tomu hovorí aj „Long (Dlhý) COVID“. Dr Janet Diaz k tomu dodáva: “Naše chápanie trvania alebo toho, ako dlho tento stav trvá, ešte stále nie je úplne jasné. Bolo opísané, že stav môže trvať tri mesiace, niekde opísali až šesť mesiacov a potenciálne až deväť mesiacov. Ale ako viete, stále sme asi rok a pol v pandémii. Stále je potrebné vykonať viac štúdií, aby sa sledovali pacienti, u ktorých sa vyvinie stav po COVID-19 alebo Dlhý-LONG COVID, a aby sme zistili, kedy sa ich symptómy, dúfajme, vyriešia.” Viac TU! No zatiaľ najdlhšie popísaný Covid má 505 dní. Viac TU!

Ako vzniká LONG alias zrodenie Dlhého

Predpokladaný mechanizmus, ako vzniká Long, buď jeden alebo druhý je ten, že sa mRNA vírusu alebo vakcíny zabuduje do DNA hostiteľa a určitý čas trvajúcou následou produkciou “Hrotu” potom vznikajú problémy. Viac TU!

Patofyziologický mechanizmus potom spočíva v tom, že v stene ciev sa spotrebováva resp. stráca oveľa viac kyslíka ako sa má, a ten sa následne nedostáva k bunkám, ktoré ho potrebujú. Medicína tento stav volá HHM resp. má taký syndróm HHM – Hypoperfusion, Hypercoagulability and Microclots – Hypoperfúzia, hyperkoagulácia a mikrotromby.

Ako sa Dlhý správa a ako sa prejavuje

Jednodným slovom “nešpecificky”, čo v preklade znamená “všelijako až nijako jednoznačne”. Štatisticky vzaté sem patrí niečo ako:

    • Encefalomyelitída s bolesťami svalov / Chronický únavový syndróm
    • Fibromyalgia, Reumatoidná artritída, Sjögrenov syndróm,
    • Systémový lupus erythematosus,
    • Myozitídy alebo zápalové myopatie, Myokarditída, Sklerodermia
    • Adrenálna insuficiencia, poruchy nadobličiek, poruchy štítnej žľazy, cukrovka,
    • Infekcia EBV, HHV-6, borelióza, dysbióza, zápalové ochorenie čriev a iné ochorenia,
    • Syndrómy alebo pretrvávajúce príznaky s chronickou únavou a/alebo chronickou bolesťou. Syndróm mozgovej hmly (Brain Fog syndrome)

Pre všetky tieto stavy je však spoločný Syndróm HHM (Hypoperfúzia, hyperkoagulácia a mikrotromby – nedostatočné prekrvenie a zvýšené zrážanie krvi). Rozdiel medzi post-vírusovým a post-vakcinačným “Longom” je to, že pri post-vakcinačnom je častejšia aktivácia latentných infekcií, najmä EBV.

Čo s tým?

Terapeutické ciele sú znížiť vírusovú resp. “hrotovú” (Spike) záťaž a zabezpečiť kyslík pre bunky tkanív a orgánov. Poprípade znížiť ich (oxidačný) stres. Vážne stavy má liečiť ten, kto vie o čo ide, teda špecialista. Na Slovensku na vznik špecializovaných pracovísk v pravom slova zmysle ešte len čakáme. Tu je zopár informácií resp. typov stiahnutých z preprintov prepracovaných na “domáce použitie”.

  1. Acetylsalicylová kyselina (Acylpyrin) – prevencia mikrotrombov
  2. Ivermectin – zníženie vírusovej záťaže – Viac TU! (opatrne)
  3. Nattokináza – degraduje Spike protein – Viac TU! /alebo Lumbrokináza / Serrapeptáza
  4. Lyzín (Viac TU!) – zvýšený efekt v kombinácii s Acetylsalicylovou kyselinou (Acylpirinom)
  5. Andrographis ( a  alebo aj ako homeopatikum) Viac TU!
  6. Vitamíny D,C a sk.B

Homeopatiká alias pomoc vysokých riedení

  1. Adrographis paniculata 1M + Baryta muriatica 200 CH/1M + Arnika montana 200 CH
  2. Scolopender 200 CH / 1M (hystamínová reakcia a cievne poruchy)
  3. Punica granatum 12/15 DH – 1M – Viac TU!
  4. Curcuma longa 12/15 DH – 1M
  5. Thea chinensis 12/15 DH

Homeopatická lekáreň – www.homeonitra.sk

A ešte a hlavne – strava

KONZUMUJTE (čerstvé) cca 2 tyž.; červená repa aj šťava, mrkva, kurkuma, zázvor, cesnak, hrozno, avokádo (nie viac ako 1 denne), zeler; syr, ale maximálne 75 gr/deň; jogurt (max. 150 ml/deň); mango, marhuľa, hruška, čerešňa, figy, ananás; zemiaky, quinoa, amarant. Mäso kuracie resp. morčacie. Kúpte sa v teplej vode, pokiaľ možno vo vani.

Pokojné nebo nad hlavou

A skoré uzdravenie všetkým strádajúcim. Najdôležitejšia je vlastná neurovegetatívna regulácia. Starovek ju pomenoval: “V zdravom tele, zdravý duch”. Novodobo by mohlo znieť: “Čistá myseľ, dobré srdce a pevné nohy”!

POZNÁMAKY NA OKRAJ:

  1. Twitter: Mohli by ste rozlišit Long Covid a PVCS? Okrem anamnézy, že príznaky začínajú po Vakcíne, pri PVCS je viac koinfekcií a od začiatku najčastejšie sú EBV, HHV6, CMV, HSV a vyskytujú sa aj prípady ako Lymská borelióza, Babesia, Mycoplasma a i. Vax reaktivuje latentné infekcie. (Zdroj TU!)
  2. Potenciálne mechanizmy integrácie genetického kódu mRNA vakcíny SARS-CoV-2 do ľudského genómu: Dôsledky pre vznik ochorenia. Viac TU!
  3. Výsledky jsou více než fascinující. Obrázek A ukazuje rychlý pokles účinnosti vakcín na pozadí průběhu tří vln epidemie. Viac TU!
  4. Moderný spôsob života vám spôsobuje bolesť hlavy a znížené vedomie. Ľudia žijúci v mestách často pociťujú závraty a majú zníženú schopnosť sústrediť sa. To je syndróm nazývaný “Mozgová hmla”, pretože vytvára zakalený stav vo vašom mozgu, kde sa zhoršuje vaša pamäť a kognitívne funkcie. Viac TU!
  5. COVID-19, spôsobený ťažkým akútnym respiračným syndrómom koronavírusu 2 (SARS-CoV-2), sa objavila ako pandémia a spôsobila obrovské škody na životoch ľudí a ekonomike mnohých krajín na celom svete. Terapeutické postupy proti SARS-CoV-2 však zostávajú nejasné. Naše zistenia teda naznačujú, že nattokináza vykazuje potenciál na inhibíciu infekcie SARS-CoV-2 prostredníctvom degradácie proteínu S. Viac TU!